Погба: Јас сум најлошиот играч на светот, но….

Пол Погба доби безброј критики во изминатава натпреварувачка сезона која беше прва за него во Манчестер Јунајтед откако го направи рекордниот трансфер вреден повеќе од 100 милиони евра, факт кој дополнително му вршеше притисок на француската ѕвезда која не наиде на баш пријателски третман од страна на неуморните англиски таблоиди.

Погба сега одлучи со ладна глава да направи една фудбалска рекапитулација на завршната сезона во ексклузивното интервју за магазинот „Esquire“, па со голема доза на иронија дојде до јасен заклучок кој секако беше упатен за сите големи критичари во изминативе 10-тина месеци.

– Најлошиот играч во светот освои три трофеи. Тоа е добро, го прифаќам таквиот примат. Најпреценетиот, играчот кој не вреди толку пари…. Ова момче во наредниот месец ќе ужива во својот одмор и тоа со сите три освоени трофеи. Само да не заборавиме, ќе играм и во Лигата на шампионите наредната сезона, – иронично нагласил Погба кој минатото лето одлучи да се врати на „Олд Трафорд“ по спектакуларната авантура која ја имаше во Италија како член на Јувентус.

Превземено од: Дерби

Додади коментар

Би те интересирало и

Голема победа на Вардар против Копенхаген, „црвено-црните“ на чекор до историја!

Вардар слави голем триумф над Копенхаген, „црвено-црните“ победија со 1-0, триумф без примен гол кој ...

Со дербито Шкендија – Вардар стартува новата сезона во ПМФЛ

Со дерби натпреварот меѓу Шкендија и Вардар ќе биде отворена новата сезона во македонскиот фудбалски ...

Close