Позната е целосната листа на номинирани на Billboard Music Awards 2019

Позната е целосната листа на номинации за претстојното издание на Billboard Music Awards кое ќе се одржи на 1. Мај, во арената MGM Garden, каде домаќин ќе биде Кели Кларксон. Статистиката вели дека на врвот на листата по број на номинации е озборуваната раперка Cardi B.

А комплетната листа на номинирани во сите категории, како и фотографии од номинираните изведувачи, можете да погледнете ОВДЕ.

 


Во етер
Наслов
Изведувач

Background