Потрага по хеликоптер: Пет лица исчезнаа во морето меѓу Велика Британија и Ирска

Други хеликоптери, кои учествуваат во потрагата, биле принудени да се вратат во базата заради влошување на климатските услови, но спасувачката акција продолжува во морето северно од Велс.

Спасувачите и крајбрежната стража на Велика Британија трагаат по приватниот хеликоптер „Тјун Свкрл“, кој полета вчера од англискиот град Милтон Кинс за Даблин, објави изутринава британскиот весник „Гардијан“.

Хеликоптерот со петмина патници исчезнал од екраните на радарите, додека летал над Ирското Море.

Други хеликоптери, кои учествуваат во потрагата, биле принудени да се вратат во базата заради влошување на климатските услови, но спасувачката акција продолжува во морето северно од Велс.
Надлежните власти нагласија дека спасувачките работи од воздух се невозможни се додека не дојде со подобрување на времето.

Извор: Телеграф

Додади коментар

Би те интересирало и

Судија одби да ја прекине постапката против режисерот Полански за силување во 1977 години

Судија во Лос Анџелес ја отфрли молбата на жената, силувана од Роман Полански кога била ...

Во престрелки на Флорида загина полицаец, а тројца се ранети

Еден полицаец загина, а тројца се ранети во престрелки што во текот на ноќта беа ...

Close