Принцот Џорџ тргнува во училиште и не смее да има еден најдобар пријател

Принцот Џорџ наскоро тргнува во приватното училиште „Thomas’s“ во Лондон, каде ќе го почне основното образование. Тоа е училиште кое го посетуваат момчиња и девојчиња, со што Џорџ ќе ја прекине семејната традиција, по која неговиот дедо и татко посетувале исклучиво машки училишта.

Во тоа училиште првото правило на кое ги учат децата е дека секогаш мораат да бидат добри и љубезни, но исто така ги обесхрабруваат да изберат само еден најдобар другар, со цел да не бидат повредени доколку тој ги напушти, пишува „Сан“.

Неговото училиште чини 5.653 фунти за полугодие, а посебно е фокусирано на уметноста, спортот и активности во природа.

Додади коментар

Би те интересирало и

Направете здрав, домашен путер за само неколку минути

Oдамна е јасно дека путерот е далеку поздрава варијанта од маргаринот. Ако на тоа се ...

Дали би донирале за нечиј меден месец?

Можеби во последно време меѓу свадбените подароци почести се оние кои се добиваат во форма ...

Close