Ноќен Експрес

По завршувањето на 100-те дена од владеењето на СДСМ и Коалацијата , во Собранието ќе го поставиме прашањето за доверба на Владата, рече во телефонското гостување во емисијата „Стадион“ на Канал 77, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ , Александар Николовски.   Тој тврди дека Коалицијата ќе се растури од внатре и дека има сознанија оти некои од […]

Оваа раководство на СДСМ на чело со Зоран Заев и она што се случуваше во изминатите три години, покажа храброст и одлучност и затоа ја има мојата поддршка, изјави во интервјуто во емисијата „Стадион“ на Канал 77, професорот Владо Бучковски, поранешен македонски премиер.   Според него, Зоран Заев имаше храброст да затвори многу нерешени прашања. […]

За претседателот на Граѓанско демократската унија, Петар Колев несфатливо е историските и научни теми да ги отвара премиерот а не историчари, академици што ги плаќаме тоа да го работат, кои  за жал се кријат цело веме. – Тажно е што тие интелектуалци носители на знаењето се покажаа најплашливи. Наместо тие да го споделат знаењето не […]

https://www.youtube.com/watch?v=8Q5nV9eCX6g&feature=emb_title

„Нема никакво каење во Бугарија, но морам да потенцирам дека таа тема, македонската тема воопшто не присуствува  како главна во бугарскиот медиумски простор за разлика од Македонија. До пред некој месец таа тема речиси и да ја немаше во јавниот дискурс, но во целина нема некое вжештување”, изјави новинарот Виктор Канзуров во емисијата „Стадион” на […]

„Ниту може Зоран Иванов да биде проблем, ниту некогаш сум бил проблем, камо среќа еве тој чин, моето разрешување да биде макар едно зрнце песок да ја помести таа тешка бетонска плоча што стои на патот на македонските интеграции во овие дебати со соседна Бугарија. Се надевам ако е тоа нека тргне работата, но не […]

Бугарија трипати доживувала катастрофи поради Македонија и според поранешниот министер за правда и одбрана , професорот Владо Поповски барањата испорачани од страна на Бугарија со меморандумот се историски неодржливи и невиситнити и по нивната суштината се ризични за мирот и стабилноста на регионот. Тие, вели Поповски, се повикуваат на ставови типични за времето кога Бугарија […]

За нашата плејлиста секогаш да биде по твој вкус, ни треба твоето мислење да ни кажеш што ти се допаѓа! Направи ја со нас најновата плејлиста за во етер и слушај баш она што го сакаш, додека си на работа, во твојот автомобил, готвиш, одмараш или играш, баш по твое.

Андреј Панев доби таблет Lenovo Tab 7E, во наградната игра ‘’Биди музички уредник ‘’ во организација на радио Канал 77

За разлика од пролетниот бран на ковид – 19, новиот бран донесе голем број на пацинети со тешка клиничка слика, рече во емисијата „Стадион“ на Канал 77, Ален Ѓеоргиејев, директор на Клничката болница во Штип.


Во етер
Наслов
Изведувач

Background