Ноќен Експрес

Страна: 12

Покачувањето на цената на парното ќе зависи од цената на природниот гас, тој во емисијата „Стадион“ на Радио Канал 77. „Да видиме која цена на природен гас ќе ја добиеме и веднаш ќе излеземе со информација. Во цената на парното во Скопје, трошокот за природен гас учествува со 70%, во зависност од тоа каква цена […]

Во моментов АД ТЕЦ Неготино работи со еден активен котел, во зависност од динамиката на мазутот во моментот, но и извозните планови на ЕСМ, односно налогот за производство, вели Небојша Стојановиќ , диркетор на АД ТЕЦ Неготино во емисијата „Стадион“ на Радио Канал 77. Вкупниот капацитет на ТЕЦ Неготино е 190 мегавати, се состои од […]

За нашата плејлиста секогаш да биде по твој вкус, ни треба твоето мислење да ни кажеш што ти се допаѓа. Направи ја со нас најновата плејлиста за во етер и слушај баш она што го сакаш, додека си на работа, во твојот автомобил, готвиш, одмараш или играш баш по твое.   Музичкото истражување е завршено

Потребно е да се врати ентузијазмот во бизнисот за бизнисмените, како што тоа го сторивме во фудбалот, изјави при гостувањето во емисијата Стадион, на Канал 77, првиот човек на Шпаркасе банка во Македонија, и активен чен во Стопанската Комора, Григор Бишев. „Една од активностите во рамките на Стопанската комора почнувањето со обуките на меки вештини-Како […]

Идната година според тоа што ги гледам последните проекции и од нашите институции, но и меѓународните финансиски институции е некаде растот од околу четири проценти.Мислам дека многу од тоа ќе зависи од два фактори, изјави Виктор Мизо, првиот човек на Костал Македонија, во гостувањето на Стадион на Канал 77   „Прво, што и до каде […]

Не е точно дека сум го премолчал опозициониот период на СДСМ  и дека не сум го критикувал ВМРО ДПМНЕ, бев вклучен активно во партијата на терен оперативно и така сум се определил да ја водам мојата кариера меѓу членството и тие работи не се прават на телевизија туку по секое место, улица, кај секој човек, […]

Политичарите треба да одговорат на прашањата на граѓаните – што со цената на струјата, цените на основните продукти, а не да се занимаваат со себе. Ова е ставот на кандидатот за претседател на СДСМ, Јован Деспотовски во емисијата Стадион на Канал 77, кој кажа дека неговата програма „Концепт 28“ ја засновува на принципот: „Ниту еден […]

Во партијата не сум од вчера и воопшто не мислам дека е продуктивна дебата за Меѓународен сојуз, Фросина Ременски и СДСМ. Тоа го сметам како пропагандно субверзивно делување, рече во емисијата Стадион, Фросина Ременски, која ја поднесе својата кандидатура за претседател на партијата. -Да го вратиме возот на победничките шини. Имаме повеќе време до 2024 […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background