Ноќен Експрес

Страна: 3

Лидерите на политичките партии Демократи, Интегра и Единствена Македонија се согласни дека покачувањето на платите кое предизвика гнев во јавноста е прашање кое мора да се решава системски.Во емисијата „Стадион“ на Канал 77 тие велат точно е оти платите треба да се зголемат за сите, но не на ваков начин и со толкави суми. – […]

Лидерите на политичките партии Интегра, Единствена Македонија и Демократи денеска во емисијата „Стадион“ на Канал 77 зборуваа за уставните измени и категорични се дека македонскиот народ мора да стои во Преамбулата на Уставот. Лидерот на Единствена Македонија, Јанко Бачев, се согласува со предлогот на Мицкоски за уставни измени налик хрватскиот модел на уставот. Тој вели […]

Ова се добитниците од четвртата недела на наградната игра на Канал 77 „Ги плаќаме вашите сметки“ поддржано од FlexCredit. Наградната игра „Ги плаќаме вашите сметки“ завршува овде. Слушајте Канал 77 и следете не’ на социјалните мрежи за идни наградни игри и изненадувања.

06.04.2023 Марија Мечева е добитничка на Dell ранец во нагардната игра „биди ти наш музички уредник“ на Радио Канал 77, која се одржа во месец март. Во прилог е видео од извлекувањето:

Ова се добитниците од третата недела на наградната игра на Канал 77 „Ги плаќаме вашите сметки“ поддржано од FlexCredit.   Наградната игра продолжува и наредната недела, за учество пополнете ја апликацијата.

Во услови кога половина влада ја водата Албанци, а 80 отсто од економските ресори се во рацете на ДУИ, нема ни 2 отсто реализација на инфраструктура во регионите каде живее албанско население. Критиката до актуелните министри од ДУИ ја упати нивниот сопартиец и партиски потпретседател, лидер на фракционерите од тнр. „Огнена група“, Изет Меџити, кој […]

Андреј Врабчев, кој е кандидатот за пратеник од граѓанската квота на коалицијата Продолжуваме со промените и Демократска Бугарија на претстојните избори на 2 април, во емисијата „Стадион“ на Канал 77 ја претстави неговата идеја за изградба на нова брза пруга со Македонија. Врабчев предлага железничко поврзување меѓу Благоевград и Кочани, која би била централна артерија, […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background