Ноќен Експрес

Страна: 5

-Ако бидам кандидат ќе бидам кандидат на ЛДП и ДОМ. Членството и граѓаните бараат, но јас сеуште немам расчистено. Имам многу обврски во министерството за локална самоуправа, но не сакам да се чусвтвуваат предадено моите членови и граѓаните. Меѓу овие две работи ми натежнува мојата одлука и за брзо време ќе ја донесам, рече Горан […]

Во денешната емисија „Стадион“ на Радио Канал 77, соочување имаа актуелниот градоначалник на опшина Штип, Сашко Николов и против кандидатот од опозициската партија ВМРО ДПМНЕ, Иван Јорданов. Јорданов со обвинувања до Николов дека пропагандата на СДСМ е амнестирање на одговорноста од претходниците. „Фактите се дека Клиничката болница до 2016 година беше оставена до одредено ниво […]

„Кога се носат мерки за една ваква пандемија, тие мерки ги носи Комисијата за заразни болести, не ги носи министерот“, вели градоначалникот на општина Штип, Сашко Николов, кој по предлог на угостителите тој ќе одржи состанок со членовите на Комисијата за заразни болести за предлогот, пунктови за брзи антиген тестови пред влез во угостителски објект. […]

Ова е нов вирус во здравството, во светот. Цел свет е изненаден од начинот на кој овој вирус го напаѓа човекот и она што го заклучивме во овие година ипол видовме дека ние не се плашиме од вирусот, туку од компликациите што ги предизвикува вирусот, изјави Д-р Сашко Николов, воедно актуелен градоначалник на општина Штип, […]

Христијан Димитровски е добитник на паметен часовник во наградната игра „Биди ти музички уредник“ на Радио Канал 77, која се реализираше во месец август. Во прилог е видео од извлекувањето:

Олимпијецот Дејан Георгиевски кој од Летните Олимписки Игри во Токио се врати со сребрен медал, денес беше гостин во емисијата „Стадион“ на радио Канал 77, каде рече дека од оваа гледна точка во однос со борбата со русинот Ларин можел и подобро. Додава дека би се борел во теквондо исто како и тогаш, но би […]

Бугарскиот режисер Владлен Александров  смета дека проблемот помеѓу Македонија и Бугарија може да се надмине само преку културната соработка. Изминатата недела во кумановскиот театар се одржа премиерата на претставата „Драма изгубена во времето” од Сашко Насев во режија на Александров. Оваа пиеса предизвика голем интерес кај публиката и покрај ковид мерките кои се уште се […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background