Ноќен Експрес

Страна: 8

Христијан Димитровски е добитник на паметен часовник во наградната игра „Биди ти музички уредник“ на Радио Канал 77, која се реализираше во месец август. Во прилог е видео од извлекувањето:

Олимпијецот Дејан Георгиевски кој од Летните Олимписки Игри во Токио се врати со сребрен медал, денес беше гостин во емисијата „Стадион“ на радио Канал 77, каде рече дека од оваа гледна точка во однос со борбата со русинот Ларин можел и подобро. Додава дека би се борел во теквондо исто како и тогаш, но би […]

Бугарскиот режисер Владлен Александров  смета дека проблемот помеѓу Македонија и Бугарија може да се надмине само преку културната соработка. Изминатата недела во кумановскиот театар се одржа премиерата на претставата „Драма изгубена во времето” од Сашко Насев во режија на Александров. Оваа пиеса предизвика голем интерес кај публиката и покрај ковид мерките кои се уште се […]

За нашата плејлиста секогаш да биде по твој вкус, ни треба твоето мислење да ни кажеш што ти се допаѓа Направи ја со нас најновата плејлиста за во етер и слушај баш она што го сакаш, додека си на работа, во твојот автомобил, готвиш, одмараш или играш баш по твое. Правила за учество

Има многу интерес за странски инвестиции, но за жал поради пандемијата , досега не успеавме такво нешто да обелодениме но се надевам дека многу бргу тоа ќе се случи  во Валандово, изјави денес при гостувањето во емисијата Стадион на Канал 77, градоначалникот на валандовската општина Перо Костадинов. „ Тоа ни е насушна потреба, пред се […]

Да најдев злато немаше да бидам тука денес и уште да се борам се уште за проблемите на граѓаните. Тоа беше само една од шпекулациите со коишто секојдневно се соочувам, изјави градоначалникот на Општина Кривава Паланка, Борјанчо Мицевски во емисијата „Стадион“ во врска со информациите  кои што кружеа дека наводно градоначалникот го прекопал центарот на […]

Тамара Тасеска е добитничка на безжични слушалки Sony во наградната игра „Биди ти музички уредник„ на Радио Канал 77, која се реализираше во месец јули. Во прилог е видео од извлекувањето:

Проектот од предизбориенто за изградба на водоводна прежа во село Звегор и Габрово, градоначалникот на општина Делчево, Горан Трајковски вели дека веќе почнува да се реализира со тоа што веќе е потпишан договор со фирмата изведувач, ова Трајковски го изјави при гостувањето во емисијата „Стадион“ на Радио Канал 77. „Таму има водоводна мрежа секое семејство […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background