Ресенчанец починал сечејќи дрво, го потиснала гранка

Триесет и шестгодишен маж  од Ресен вчера починал сечејќи дрва, односно додека стоел на гранка и сечел друга гранка во еден момент гранката се скршила и го потиснала за стеблото – соопшти денеска МВР. Овој несреќен случај во локалната полициска станица е пријавен вчера попладне.

Увид на местото на настанот  извршиле Јавен обвинител и екипа од полициската станица во Ресен. Со согласност на Јавен обвинител, телото на починатиот е дадено на семејството за погреб.

Додади коментар

Би те интересирало и

Во Скопје пронајден мртов пробиштипјанец со расекотина во вратот

Седумдесет и осумгодишен маж од Пробиштип синоќа е пронајден мртов на улицата „Антон Панов“ во ...

Сопружници загинаа во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Тетово – Јажинце

Во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Тетово – Јажинце загина 76 годишен жител од тетовско ...

Close