0 2

„ПРЕСПАВ“ ЈА НАЈАВИ НОВАТА ВОНРЕДНА ЕПИЗОДА „КОВИД ЕДЕН БЕЗ ДВАЕСЕТ“ (ВИДЕО)

“Преспав: КОВИД еден без дваесет е специјална епизода од ТВ серијата „Преспав“ и ја направивме затоа што хуморот и ведрината се добра емотивна поддршка во овие моменти кои бараат солидарност и заедништво. Епизодата се реализираше од 21.04.2020 до 24.04.2020 во студијата на МРТ, при што покрај стандардите за продукција на ТВ програма во услови на […]

0 4

Нова српска серија „Тајкун“ (видео)

Владан Симоновиќ е сопственик на Сигма – еден од најбогатите и најмоќни луѓе во државата. Владан своето богатство го стекнал на сомнителен начин во текот на деведесетите години од минатиот век, а денес е прогонет човек кој е спремен на се’ за да ги оствари својте очекувања, моќ и тајни.. Владан Симоновиќ во улога на […]

0 0

Не сака внуците да го викаат дедо- откри Кристијан за татко му Аки Рахимовски од „Парни ваљак“

Синот на  Аки Рахимовски, музичарот Кристијан Рахимовски, открил зошто со години не е во добри односи со татко му. -Никогаш не му судев на татко ми. Имавме недоразбирања за некои работи ама бевме многу искрени, да не се лажеме . Татко ми има 65 години и најважно е да е среќен.  Антонија сеуште не сум […]

0 0

Лејди Гага објави нов спот снимен со iPhone 11 Pro

Пред неколку недели нелегално беше објавена една од демо-верзиите на песната, а сега пејачката одлучи да ја реализира токму неа, заедно со новиот видеоспот, кој во целост е снимен со iPhone 11 Pro. Новиот сингл на Лејди Гага е достапен на Apple Music и претставува најава за следниот албум на поп-ѕвездата кој најверојатно ќе биде […]

0 0

Словенец ќе ја претставува Германија на Евросонг

Бенјамин Долиќ или Бен, кој потекнува од Словенија ќе биде годинашниот претставник на Германија на Изборот за песна на Евровизија. Тој ќе настапи со песната  “Собер”, која ја напиша  Борислав Миланов. Во биографијата на Бен на официјалниот евровизиски сајт пишува дека е роден во 1997 година во Љубљана, Словенија. Имал само 12 години кога се […]

0 2

Отец Пимен стана текстописец и продуцент на рок балада

Познатиот отец Пимен направи песна за ресенскиот бенд „Плет“, што по ресенски значи ограда. Песната се вика „Чат пат“ и е најава за албум, кој овој бенд го подготвува.                                                     […]

Банер за Радио

ВО ЕТЕР

Вечер со Симона

Вечер со Симона

18:00 21:00


Одбери ден


Утро со Марко Марк

07:00Понеделник

Претпладне со Кристина

10:00Понеделник

Попладне со Ангела

14:00Понеделник

Вечер со Симона

18:00Понеделник

Само хитови

21:00Понеделник

Утро со Марко Марк

07:00Вторник

Вечер со Симона

18:00Вторник

Само хитови

21:00Вторник

Утро со Марко Марк

07:00Четврток

Попладне со Ангела

14:00Четврток

Вечер со Симона

18:00Четврток

Само хитови

21:00Четврток


Во етер
Наслов
Изведувач

Background