Светски рекорд во спуст со велосипед

Французинот Ерик Барон го урна светскиот рекорд во возење велосипед на снег.„Црвениот барон“, како што го нарекуваат Ерик Барон, го собори сопствениот рекорд. Тој за време на викендот на француските Алпи со својот велосипед постигна брзина од 227,7 км на час

Тоа е за 4,4 км на час побрзо од неговиот претходен рекорд, поставен во 2015-та. 56-годишниот Барон изјави дека сега е време за пензионирање.

Извор: DW

Додади коментар

Би те интересирало и

На која возраст мозокот најдобро работи?!

Со помош на магнетна резонанца, научниците го анализирале мозокот на 359 луѓе, на возраст помеѓу ...

Соопштение на лекарска ординација стана хит на интернет

Еден лекар во Босна и Херцеговина на влезот на својата ординација објави соопштение, кое стана ...

Close