СДСМ: Здравјето на граѓаните е врвен приоритет за новата Влада

Новата реформска Влада на граѓаните вистински ќе се грижи за здравјето на граѓаните и тоа ќе биде врвен приоритет, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија.
„Здравствениот систем нема да се базира на тендер политики како досега, туку исклучиво на потребите на граѓаните. Квалитетно и ефикасно здравство достапно за сите граѓани е неопходна потреба на граѓаните“, велат од СДСМ од каде посочуваат и дека болничкото лекување ќе биде бесплатно и достапно за сите.
Додади коментар

Би те интересирало и

Денеска се одржува 31 -то издание на Охридскиот пливачки маратон

Денеска во Охрид се одржува 31. Издание на Охридскиот пливачки маратон. Настанот почнува во 12 ...

Половина час мештаните од Порој и Џепчиште го блокираа регионалниот пат Тетово – Јажинце

Половина час мештаниите од Порој и Џепчиште го блокираа регионалниот пат Тетово – Јажинце, револтирани ...

Close