СДСМ: Со Сеад Кочан, падна и последната маска на Груевски

Соопштението во коешто ВМРО-ДПМНЕ го штити медиумскиот и бизнис партнер на Груевски, Сеад Кочан, потврдува дека се’ што прави оваа партија има единствена цел, заштита на нивните криминали и лично стекнатите богатства – се вели во денешната реакција на СДСМ на соопштението преку кое ВМРО-ДПМНЕ ги предупредува судиите на одлуката што ќе ја донесат за Кочан.

-Секој кој работел противзаконски мора да понесе одговорност. Раководство на ВМРО-ДПМНЕ мора веднаш да престане со злоупотребата на луѓе за протести, дури и на деца, ученици, да престанат да провоцираат инциденти, конфликти и насилство и да овозможи мирен трансфер на власта – велат од СДСМ.

Додади коментар

Би те интересирало и

Формирана Групација на провајдери на дигитални решенија

Групација на провајреди на дигитални решенија е формирана во рамки на Стопанската комора на Македонија. ...

Во Валандово референдум за рудникот Казандол

Во Валандово денеска ќе се одржи референдум на кој жителите на оваа општина треба да ...

Close