Се запали гаража на улица „Широк дол“ во Штип

За среќа во гаражата немало автомобил, била празна. Во моментот екипа на ТППЕ го гаси пожарот. Дополнително ќе се утврдува која била причината за избувнувањето на пожарот.

 

 

Додади коментар

Би те интересирало и

Сметот од тетовската дива депонија се носи само во скопската депонија Дрисла

Жителите од гостиварските села, кои го блокираат патот кон регионалната депонија Русино велат дека и ...

Централниот регистар ја уплатил ланската добивка на сметка на АД „Бетон“

Добивката која Централниот регистар ја остварил за 2016 година била уплатена на сметката на градежната ...

Close