Славиме заедно и Велигден и Бајрам- Селекторот Игор Ангеловски по пласирањето на Македонија на Евроско првенство

По историскиот пласман на европско фудбалско првенство, селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски во емисијата „Стадион” на Радио Канал 77 зборуваше за тактиката, атмосферата и ризиците на натпреварот со Грузија, за очекувањата од европското првенство и за фудбалската хемија и слога која доминира во репрезентација без арзлика на етничка и религиозна припадност, која треба да ја следат сите во државава.

Фото: Фејсбук профил на Ангеловски

Во етер
Наслов
Изведувач

Background