Сончево, на истокот на земјата со умерена облачност

Сончево, во источните делови со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северен ветер.

Утринските температури ќе се движат од 8 до 19 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 22 до 31 степен.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 15 и дневна до 29 степени.

УВ индексот ќе изнесува 9.

Додади коментар

Би те интересирало и

Уништен единствениот парк во Тетово – Општината не реагира

Единствениот парк во Тетово наспроти спортскиот цетнар е целосно запуштен од градските власти. Реквизитите на ...

СДСМ обвинува дека Коневски профитира од наводни бесплатни реклами, Општината негира

Градоначалникот на Аеродром, Ивица Коневски профитира од наводните бесплатни рекламни кампањи за општината – обвини ...

Close