Сообраќајна незгода вечерва се случи во Штип

Сообраќајна незгода вечерва се случи во Штип, во близина на автобуската станица.

До инцидентот дошло при судир на две возила со штипски регистерски таблички. Повредени се две женски лица, кои веќе се однесени во болница, а на местото исто така, пристигната е полициска екипа.

Повеќе детали очекуваме утре.

Додади коментар

Би те интересирало и

Денеска се одржува 31 -то издание на Охридскиот пливачки маратон

Денеска во Охрид се одржува 31. Издание на Охридскиот пливачки маратон. Настанот почнува во 12 ...

Половина час мештаните од Порој и Џепчиште го блокираа регионалниот пат Тетово – Јажинце

Половина час мештаниите од Порој и Џепчиште го блокираа регионалниот пат Тетово – Јажинце, револтирани ...

Close