Со автомобил удрил во ѕид: Две лица повредени во сообраќајна несреќа во Скопје

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера, во Скопје, на крстосницата од ул. „Ѓорги Капчев“, ул. „Ѓорги Капчев-23“ и ул. „Ѓорги Капчев-16.

Во неа учествувале „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Б. (46) од Скопје и автомобил „фиат пунто“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.Т. (21)  од Скопје.

Според информациите на МВР, возилото фиат Пунто удрило во метална ограда со бетонски ѕид.

Во незгодата со повреди се здобиле возачот Н.М. и сопатникот во возилото фиат Пунто, М.Д. (23) од Скопје. Тие  со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во Ургентен центар Скопје, каде од страна на лекар кај Н.Т. биле констатирани тешки телесни повреди и е задржан на понатамошно лекување, додека кај М.Д. биле констатирани телесни повреди и по укажаната лекарска помош бил пуштен на домашно лекување.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Додади коментар

Би те интересирало и

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ бараат Собранието да одлучи за Договорот со Бугарија

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ бара јавна, отворена и итна седница во врска со најавата за ...

Интегрална верзија од Договорот со Бугарија

Договорот за добрососедство меѓу Република Македонија и Република Бугарија ќе биде објавен на 1-ви следниот ...

Close