Спасовски: За да нема дилеми околу парламентарното мнозинство, доставивме 67 потписи

Денеска поднесуваме иницијатива за продолжување на конститутивната седница. Да нема изговори и дилеми околу парламентарното мнозинство, доставивме 67 потписи, иако Деловникот тоа не го налага – изјави на прес конференција генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски.

Тој додаде дека Собранието мора да почне да функционира. Прв чекор е избирање на нов претседател.

Додади коментар

Би те интересирало и

Формирана Групација на провајдери на дигитални решенија

Групација на провајреди на дигитални решенија е формирана во рамки на Стопанската комора на Македонија. ...

Во Валандово референдум за рудникот Казандол

Во Валандово денеска ќе се одржи референдум на кој жителите на оваа општина треба да ...

Close