Старец се удавил во Дебарско Езеро

Седумдесет и осумгодишниот Ј.Ј. од дебарското село Голем Папрадник вчера попладне бил пронајден починат кај Дебарското Езеро во близина на брегот на место викано „Мочово Поле“.

Смртта без траги на насилство ја констатирал лекар од судска медицина. Истата настапила како последица од давење во вода. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од ПС-Дебар.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на семејството за погреб.

Додади коментар

Би те интересирало и

Двајца починати од тешка заразна болест, уште четири лица задржани на Инфективна

Заразната болест од која починале две лица на Клиниката за инфективни болести во Скопје предизвика ...

Штипјанец ја претепал девојката, а објавил и фотографии на лажен профил на Истаграм

Штипјанец заработи кривична пријава, осомничен дека сторил кривини дела, телесна повреда при семејно насилство и ...

Close