Тракторист загина во сообраќајка кај Лепенец

 

Тракторист загинал вчера откако со тракторот со кој управувал излетал од коловозот на локалниот пат с.Липец до крстосницата со Р­1304 во Виница, соопшти денеска МВР.

Педесет и едногодишниот, М.П. од с.Липец, управувајќи трактор „ИМТ 533“ со кочански регистарски ознаки, излетал од патот и од здобиените повреди починал на местото на настанот. Увид извршила увидна екипа од полицијата од Виница – информира МВР.

Додади коментар

Би те интересирало и

Во Скопје пронајден мртов пробиштипјанец со расекотина во вратот

Седумдесет и осумгодишен маж од Пробиштип синоќа е пронајден мртов на улицата „Антон Панов“ во ...

Сопружници загинаа во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Тетово – Јажинце

Во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Тетово – Јажинце загина 76 годишен жител од тетовско ...

Close