Хакерите тврдат дека имаат експлицитни фотки од британската водителка

Убавата британска водителка Холи Вилогхби е нова жртва на хакерски напад, пишуваат британските медиуми.

Имено, група хакери тврдат дека ги имаат нејзините експлицитни фотки, и дека наскоро ќе ги пуштат во јавност.

Сепак докази дека фотките навистина постојат засега нема, па многумина сомневаат дека станува збор за лажна узбуна.

Холи е загрижена затоа што се бесмислени тврдењата“, изјави за Метри извор близок до мајката на три деца.

Холи според многумина е една од најубавите британски водителки, а води емисија на утринска програма. Последните денови многу светски ѕвезди се најдоа на мета на хакерите, а најпознат е случајот со Ема Ватсон и Аманда Сејфрид.

Превземено од: Репортер

Додади коментар

Би те интересирало и

Модниот додаток од деведесеттите повторно е хит

Секоја љубителка на серијата „Сексот и градот“, веројатно се сеќава на онаа легендарна сцена, кога ...

Тренди фризура со подмладувачки ефект

По крајот на летото, фризерсите често советуваат да направите некоја промена во изгледот на својата ...

Close