Храбриот голфер со една рака го „реши“ алигаторот (видео)

Голферот се соочи со рептилот завреме на првиот круг од Arnold Palmer Invitational на Беј Хил, Флорида.

Типот очигледно не планираше да го чека алигаторот, ниту пак екипите да го отстранат па работата ја зеде во свои раце. Или поточно речено, во своја рака.

Превземено од: Таратур

Додади коментар

Би те интересирало и

На која возраст мозокот најдобро работи?!

Со помош на магнетна резонанца, научниците го анализирале мозокот на 359 луѓе, на возраст помеѓу ...

Соопштение на лекарска ординација стана хит на интернет

Еден лекар во Босна и Херцеговина на влезот на својата ординација објави соопштение, кое стана ...

Close