Хуманитарна акција за донирање храна

Под мотото „Подари храна и добиј подарок“ Коалицијата „Боите на животот“ денеска организира хуманитарна акција за собирање најразновидна храна за социјално загрозените семејства.

Целта на оваа хуманитарна aкција, велат организаторите, е подигнување на свеста кај сите граѓани, развивање на својата хуманост, но и желбата да се помогне на другите, на оние кои имаат помалку или воопшто немаат.

На пунктот во Веро Тафталиџе граѓаните од 10 до 15 часот ќе можат да донираат храна, која ќе биде поделена на социјално загрозените семејства.

Додади коментар

Би те интересирало и

Формирана Групација на провајдери на дигитални решенија

Групација на провајреди на дигитални решенија е формирана во рамки на Стопанската комора на Македонија. ...

Во Валандово референдум за рудникот Казандол

Во Валандово денеска ќе се одржи референдум на кој жителите на оваа општина треба да ...

Close