Четиригодишно дете се бори за живот на Ургентен, по напад од кучиња

Четиригодишно дете од кичевско Бачиште e во критична состојба , откако го нападнале кучиња.

Според полицијата, инцидентот се случил вчера претпладне кога детето излегло од куќата и преку нива сакало да помине за да отиде во соседната куќа. Во тој момент го нападнале кучиња кои дошле од соседната штала со овци во сопственост на четириесет и деветгодишниот,  Ш.В. кој кучињата ги чувал пуштени.

Детето е задржано на скопскиот Ургентен центар, а од полицијата велат дека веќе е извршен  увид. По целосно документирање на случајот против Ш.В. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Додади коментар

Би те интересирало и

Во Скопје пронајден мртов пробиштипјанец со расекотина во вратот

Седумдесет и осумгодишен маж од Пробиштип синоќа е пронајден мртов на улицата „Антон Панов“ во ...

Сопружници загинаа во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Тетово – Јажинце

Во сообраќајна несреќа на регионалниот пат Тетово – Јажинце загина 76 годишен жител од тетовско ...

Close