Чудна мода: Кога ќе ги погледнете колената, ќе сфатите зошто овие фармерки предизвикаа модна војна!

Нов модел на фармерки со „проѕирни“ колена ги подели модните критичари. Овие необични фармерки може да се најдат на службената страница на една продавница, која ги нуди за цена која и не е баш ниска – речиси 100 долари.

И додека некои се воодушевени од оваа иновација која ги штити од студ на исечениот дел од фармерките, повеќето корисници на социјалните мрежи дадоа негативна оцена за овие панталони, бидејќи какошто велат, тие се толку непрактични што може да предизвикаат проблеми при перењето.

-Дефинитивно ми треба еден ваков пар – напиша на Твитер еден од поборниците за овие фармерки.

-Пери ги во машина, суши ги на жица. Бидејќи ако ги сушиме во машина за сушење алишта, дел од овие панталони би се уништил – гласи објавата на еден од оние корисници кои овие фармерки ги сметаат за се’ , само не за практични.

А кој е вашиот коментар, дали вие би облекле вакво нешто?

Додади коментар

Би те интересирало и

Соопштение на лекарска ординација стана хит на интернет

Еден лекар во Босна и Херцеговина на влезот на својата ординација објави соопштение, кое стана ...

Тренди фризура со подмладувачки ефект

По крајот на летото, фризерсите често советуваат да направите некоја промена во изгледот на својата ...

Close