Што да јадете навечер, а да немате проблем со килограмите

Мед, туна, сирење и мисирка можат да се јадат барем три часа пред спиење!

На жените кои сакаат да ослабат не им се препорачува да јадат во доцните ноќни часови. Бидејќи телото не користи еднаква количина на енергија ноќе и дење, вишокот храна што го јадеме навечер се претвора во масни наслаги. Но, доколку веќе морате да јадете навечер, тогаш направете го тоа барем три часа пред спиење и одлучете се за намирници кои се богати со влакна, и кои нема штетно да влијаат на линијата и на сонот.

Туна
Taa е нискокалорична, богата е со протеини и содржи многу мал процент на шеќер. Токму затоа е совршено јадење за во вечерните часови.

Meд
Медот покрај тоа што ќе ви ја задоволи гладта, ќе влијае позитивно и на вашиот сон.

Сирење
Свежото сирење содржи казеин, протеин што ќе ви обезбеди доволно енергија за телото за време на спиење.


Во етер
Наслов
Изведувач

Background