Ѓеоргијев:Есенскиот бран на ковид ни донесе пацинети со многу посериозна клиничка слика (видео)

За разлика од пролетниот бран на ковид – 19, новиот бран донесе голем број на пацинети со тешка клиничка слика, рече во емисијата „Стадион“ на Канал 77, Ален Ѓеоргиејев, директор на Клничката болница во Штип.


Во етер
Наслов
Изведувач

Background