18 месеци притвор за осомничените за убиството на Закинтос

Истражниот судија за тројца Срби осомничени за убиството на американскиот турист на Закинтос, одредил 18 месеци притвор, а истото се очекува и за останатите учесници во инцидентот.

Неизвесно е кога ќе почне судењето, затоа што е потребна претходна истрага и собирање на докази.

Собирањето на докази не би требало да трае долго, бидејќи секој ден се појавуваат нови видео-записи од настанот, а истите се достапни на повеќе видео-платформи.

Официјалниот извештај е дека 22-годишникот починал поради ударите кои ги добил во главата, што предизвикало крварење во мозокот.

Додади коментар

Би те интересирало и

Дачиќ: Српската држава не одлучува за одбележувањето на Илинден во манастриот Прохор Пчински

По повод барањето на македонските власти на македонска државна делегација да и се дозволи годишнината ...

Викенд Медиа Фестивал во Хрватска ја носи „Туро“– водечката „peer-to-peer“ апликација за споделување на автомобили

За својот десети роденден Викенд Медиа Фестивал ќе биде домаќин на „Туро“ (Turo), водечка компанија ...

Close