Месец: March 2019

https://www.youtube.com/watch?v=KDED0d-DjIY

Огласот за техничко лице во Радио Канал 77 Радио Канал 77 има потреба од 1 лице, техничар/продуцент за аудио и видео продукција, за работа во одделот продукција во Штип. Лицето потребно е да има завршено минимум средно образование, смер електро или да има високо образование и тоа: електро или информатика. Во описот на работното место […]

https://www.youtube.com/watch?v=JEtsEIlu8mo

Marvel Studios го објави новиот трејлер за Аvengers 4: End Game. Фановите кои едвај чекаат да се случи премиерата, сега може да погледнат некој кадар повеќе како најава за новите случувања во приказната за суперхеројската дружина на Marvel, кои во случајов се подготвуваат за спасување на светот, универзумот и оние кои ги сакааат. Премиерата на […]

https://www.youtube.com/watch?v=CXV5zxKWUd8

По првите четири осминафинални дуели во ЛШ, борбата за трофејот на 1 јуни во Мадрид ја продолжуваат Тотенхем, Ајакс, Порто и Манчестер Јунајтед. Реал Мадрид, Борусија Дортмунд, ПСЖ и Рома остануваат во Лига на шампиони, ама само како гледачи. На 12 март во реванш дуелите се среќаваат Јувентус – Атлетико Мадрид и Манчестер Сити – […]

https://www.youtube.com/watch?v=qRs4Q-PimX4
https://www.youtube.com/watch?v=Jn9ovyRqkD8
https://www.youtube.com/watch?v=cXC45EhU_iQ
https://www.youtube.com/watch?v=3iBmKBdVP7s

Во етер
Наслов
Изведувач

Background