Ден: February 11, 2020

Антониа Гиговска ја лансираше својата нова балада со наслов „Крива сум“ во комбинација со видео спот. И овој пат за музиката избрала да му верува на Дарко Димитров како композитор, а на текстот се потпишува Игор Џамбазов. Видеото е на Даниел Јовески, а како изгледа целосниот пакет можете да погледнете во прилог.

Џез и етно музичарот, Васил Хаџиманов ја доби наградата за најдобар џез пијанист на електричен клавир на традиционалното 41. доделувања на наградите Џез станици (Annual Jazz Station Awards). Неговиот бенд, пак, во категоријата за најдобар ја доби вторта награда во категоријата за најдобра џез група. Хаџиманов оваа светска награда ја доби меѓу многу познари светски […]

Познатиот тренер Ѓоко Хаџиевски е горд татко на три ќерки, од кои најмалата Катја денеска стана полнолетна. Уште кога пред 18 години неговата сопруга беше бремена сите очекуваа дека третото дете на Хаџиевски е планирано за син, но место тоа, како што тогаш велеше, доби уште една принцеза. -Кога пред 18 години очекував третото дете […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background