Ден: February 14, 2020

Музичката ѕвезда Џамбо Агушев на својот Фејсбук профил упати романтична пораката до својата сопруга за да и го честита  Денот на вљубените.  Љубовната еуфорија со која денес се преплавени социјалните мрежи ги зафати и нив. -Се откажав од милион ѕвезди, затоа што ти станата моето сонце на мојата земја.  Од моментот кога влезе во мојот […]

Фолк ѕвездата Сузана Гавазова со својот сопруг Јасмин Курузовиќ  денес ќе ги слават љубовта и виното, односно „Св. Трифун“ и „Св. Влентајн“.  Тие  се уште еден доказ дека кога љубовта е во прашање не постојат граници, таа не признава боја и религија.  Таа православна, тој муслиман а заедно ќе слават католички празник. – Јас и […]

„Моето сонце „  напиша на својот Инстаграм профил музичката ѕвезда Енрике Иглесијас и  за прв пат ја покажа сликата од неговото трето дете, кое се роди на 30ти минатиот месец во бракот со поранешната тенисерка Ана Курњикова.  До пред неколку дена тие криеја дека им се проширило семејството а доцна вчера со објавување на фотографиите […]

Популарната фолк пејачка Ирена Вељовска минатата година направи естетска корекција на носот. Корекцијата ја направи во Истанбул, Турција и вели дека не е важно колку пари дала за поубав нос, дека сега се чувствува прекрасно. -Одаман размислував да направам промена на мојот изглед, но секогаш одложував. Верував и сеуште верувам дека убавината не е мерило […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background