Ден: February 18, 2020

Првиот љубовен состанок треба да трае 57 минути. Правилото да трае само  57 минути може да ви донесе и одредени олеснувања, доколку личноста која седи наспроти вас не ви се допаѓа, па знаете дека на „мачењето“ брзо ке му дојде крај. Ова време исто така е идеално и за луѓето кои имаат многу обврски, но […]

Кога еден член од семејството ќе добие грип, тогаш еден по еден од домашните се разболуваат. Еве неколку совети како да го спречите ширењето на грипот дома. -Еден да се грижи за заразениот,  останатите нека не доаѓаат во контакт со него. Заразата од грип трае околу една недела, што значи дека само еден тоа време […]

Фолк пејачот Николче Тасев го промовираше својот деби албум „Ѕвездо моја“. Изданието содржи девет песни. –    Со музика почнав да се занимавам на пет годишна возраст. Прво почнав да свирам на мала тарабука, а по неколку години и на сет тапани и мала хармоника. Кога почнав да учам во средното музичко училиште, почнав да свирам […]

Толга Мазхар-Тоби го промовираше својот прв албум  „Congession of a lonely  mind“, на кој работел две години. Изданието содржи девет  песни, авторско дело на младиот пејач. Тоби е син на македонскиот популарен пејач Каан Мазхар. Неговата мајка Мерсиха остави свој печат на естрадата со неколку песни, а беше и придружен вокал на концертите на Калиопи. […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background