Ден: February 19, 2020

Кристијано Роналдо и Георгина Родригез  заедно се неколку години и се грижат за четири деца, три од сурогат мајка и заедничка керкичка.  Италијанските медиуми  открија  колкав износ  Георгина месечно добива за  да живее на висока нога. Роналдо во Јувентус заработува 33 милиони евра годишно, а таа од него годишно добива малку повеќе од еден милион […]

Криењето од партнерот на вистинската информација за состојбата на сопствените финансии  се вика финансиско неверство  и може да доведе до прекинување на врската и развод на бракот исто како и класичното неверство.  Финасиското неверство има многу лица, може да значи криење пари од партнерот, отворање на тајна сметка, тајно задолжување кај банка или кај пријател  […]

На инаугурацијата на новиот  председател на  Хрватске, Зоран Милановиќ, кој вчера ја положи заклетвата,  химната ја пееше  Јосипа Лисац  и тоа во неочекуван аранжман. По нејзиниот настап Социјалните мрежи беа преплавени од лоши коментари, велејќи дека Лисац ја искасапила. Многумина и замераат бидејки премногу ги развлекувала зборовите на химната, други дека пеела неразгговетни и дека […]

Кинескиит филмски режисер Чанг Каи, неговата сестра, мајка  и татко умреле од послједица на корона вирусот. Во моментов се последните  жртви на оваа болест, пишува „Гардијан“. Каи починал на 14 фебруари, неговите роители две недели пред него а неговата сестра починала неколку часа после него.  Засега е жива само неговата сопруга, но е во тешка […]

Тамара Тодевска е дел од најновата кампања на Европската унија наречена „Европејците кои прават разлика“.  Кампањата има цел да им ги претстави на граѓаните на Европската унија иновативните и талентирате жени од Западен Балкан. Освен Тамара, во оваа кампања претставување имаат и Маја Раишевиќ од Црна Гора, Селма Продановиќ од Босна и Херцеговина, Детина и […]

Пред една недела се навршија осум години од смртта на музичката ѕвезда Витни Хјустон, а деталите од нејзината смрт и по толку време сеуште се откриваат. Светските медиуми пишуваат дека неодамна испливале детали од обдукцијата и дека пејачката во времето на смртта била во многу лоша здравствена состојба.  Имала проблеми со срцето, проширена артерија и […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background