Ден: February 21, 2020

На петседателот на САД,  Доналд Трамп не му се допаѓа тоа што оваа година Оскарот за најдобар филм го доби „Паразит“ од Јужна Кореја. “Колку лоши беа наградите на Академијата оваа година, видовте ли?  Победи филм од Јужна Кореја“, рекол Трамп  на собир во Колорадо, имитирајки ги најавувачите на Оскар. “Што се случува, по ѓаволите? […]

Реката Темза се излила од своето корито и  го поплавила скоро целиот имот на холивудскиот актер Џорџ Клуни и неговата соруга Амал во Беркшир. Ова се случило како последица на обилните дождови кои ја погодија Англија последните неколку дена. Под вода се тенискиот терен кој се наоѓа крај имотот, како и терасата на нивната луксузна […]

Босанската пејачка  Емина Јаховиќ  е една од првите јавни личности кои вградиле прстен околу желудникот. Тоа го направила пред една деценија, бидејки била склона кон дебелеење, пишува српскиот портал  Курир.  Таа оваа интервенција ја криеше 10 години а во тоа време на Балканот  и не беше толку популарно вградувањето  прстен, со што за кусо време […]

Пејачката Ивона Јовановиќ од Куманово јавно се бори со своите килограми и цврсто ги носи озборувањата за нејзината дебелина. Но, како што вели, има момент кога и физички и психички си подготвен за трансформација, момент кога сакаш да престанеш да се уништуваш  и да почнеш нова етапа од животот.  Почнала со нов режим на исхрана […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background