Забава

Страна: 3

Кошаркарката Едина Муса го подготвува  Васил Гарванлиев, кој ќе не претставува на Изборот за песна на Евровизија, што ќе се одржи во мај во Ротердам, Холандија. До тргнувањето на Васил за Холандија има малку повеќе од два месеци, но тој забрзано се подготвува и физички и психички за да на евровизиската сцена изгеда совршено, но […]

На петседателот на САД,  Доналд Трамп не му се допаѓа тоа што оваа година Оскарот за најдобар филм го доби „Паразит“ од Јужна Кореја. “Колку лоши беа наградите на Академијата оваа година, видовте ли?  Победи филм од Јужна Кореја“, рекол Трамп  на собир во Колорадо, имитирајки ги најавувачите на Оскар. “Што се случува, по ѓаволите? […]

Реката Темза се излила од своето корито и  го поплавила скоро целиот имот на холивудскиот актер Џорџ Клуни и неговата соруга Амал во Беркшир. Ова се случило како последица на обилните дождови кои ја погодија Англија последните неколку дена. Под вода се тенискиот терен кој се наоѓа крај имотот, како и терасата на нивната луксузна […]

Босанската пејачка  Емина Јаховиќ  е една од првите јавни личности кои вградиле прстен околу желудникот. Тоа го направила пред една деценија, бидејки била склона кон дебелеење, пишува српскиот портал  Курир.  Таа оваа интервенција ја криеше 10 години а во тоа време на Балканот  и не беше толку популарно вградувањето  прстен, со што за кусо време […]

Пејачката Ивона Јовановиќ од Куманово јавно се бори со своите килограми и цврсто ги носи озборувањата за нејзината дебелина. Но, како што вели, има момент кога и физички и психички си подготвен за трансформација, момент кога сакаш да престанеш да се уништуваш  и да почнеш нова етапа од животот.  Почнала со нов режим на исхрана […]

Агенцијата за свадби „Disney Weddings“ и бутикот „ Allure Bridals“ креирале колекција невестински фустани  и ја нарекле „Дизни принцес“, која содржи  16 модели инспирирани од хероините од омилените цртани филмови како што се Пепелашка, Ариел, Бел, Аурора, Покахонтас, Јасмин, Златокоса, Тиана и Снежана. Овие фустани, кои се направени од шифон, органза, тул, чипка и каменчиња, […]

Изборот за песна на Евровизија се ближи и земјите учеснички веќе ги бираат своите претставници и песните со кои треба да настапат. Домаќин оваа година е Ротердам, Холандија а на сцената, покрај многу нови имиња,  ќе продефилираат  дурии седум поранешни победници. Џиљола Чинквети која со песната „Non ho l’età“ ја однесе победата за Италија во […]

Водата од тестенините е полна со  витамини и минерали кои на растенијата им помагаат да останат здрави и го поттикнува нивниот раст и развој, пренесува „Дејли Мејл“. -Следиот пат кпга ке варите тестенини не ја фрлајте водата. Прво нека се излади а потоа со неа полевајте го цвекето, рекол Даниел Нирнберг, председателка на групата  „Фу […]

Светската ѕвезда Мадона не престанува да ја шокира јавноста. Тоа го прави и од стартот на нејзината кариера, но овој пат ја откри бизарноста со која го чува своето здравје и убавина. Таа објави снимки на социјалните мрежи  како се капе во када полна со студена вода и мраз, која, како што вели, би трепало […]

Кристијано Роналдо и Георгина Родригез  заедно се неколку години и се грижат за четири деца, три од сурогат мајка и заедничка керкичка.  Италијанските медиуми  открија  колкав износ  Георгина месечно добива за  да живее на висока нога. Роналдо во Јувентус заработува 33 милиони евра годишно, а таа од него годишно добива малку повеќе од еден милион […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background