Забава

Страна: 5

Последнoто продолжение на филмот „Џејмс Бонд“ со Даниел Крејг, „Нема време за умирање“ требаше да стане најисплатливиот филм за тајниот агент. Но, ова продолжение, кое требаше на почетокот на април  да се емитува  во кината ширум светот, е откажано  во Азија поради закана од корона вирусот. Кинеските власти во моментов имаат затворено над 70.000 кино […]

Музичката ѕвезда Џамбо Агушев на својот Фејсбук профил упати романтична пораката до својата сопруга за да и го честита  Денот на вљубените.  Љубовната еуфорија со која денес се преплавени социјалните мрежи ги зафати и нив. -Се откажав од милион ѕвезди, затоа што ти станата моето сонце на мојата земја.  Од моментот кога влезе во мојот […]

Фолк ѕвездата Сузана Гавазова со својот сопруг Јасмин Курузовиќ  денес ќе ги слават љубовта и виното, односно „Св. Трифун“ и „Св. Влентајн“.  Тие  се уште еден доказ дека кога љубовта е во прашање не постојат граници, таа не признава боја и религија.  Таа православна, тој муслиман а заедно ќе слават католички празник. – Јас и […]

„Моето сонце „  напиша на својот Инстаграм профил музичката ѕвезда Енрике Иглесијас и  за прв пат ја покажа сликата од неговото трето дете, кое се роди на 30ти минатиот месец во бракот со поранешната тенисерка Ана Курњикова.  До пред неколку дена тие криеја дека им се проширило семејството а доцна вчера со објавување на фотографиите […]

Популарната фолк пејачка Ирена Вељовска минатата година направи естетска корекција на носот. Корекцијата ја направи во Истанбул, Турција и вели дека не е важно колку пари дала за поубав нос, дека сега се чувствува прекрасно. -Одаман размислував да направам промена на мојот изглед, но секогаш одложував. Верував и сеуште верувам дека убавината не е мерило […]

Денот пред 14. Фебруари, кого цел свет веќе го знае како Денот на вљубените, во Америка, во Западна Европа, особено во Англија  го одбележуваат како неофицијален ден на љубовниците. Британскиот весник „Сан“  пишува дека Денот на љубовниците е избран како ден за славење на партнерите кои од различни причини ја кријат својата љубов. – Денес […]

  Холандската шминкерка и блогерка за убавина Ники де Јагер, односо Јутјуб ѕвездата позната под уметничкото име Ники Туторијалс,ќе биде една од водителките на изборот за песна на Евровизија, која во мај ке се одржи во Ротердам. Таа ќе известува за Евровизија преку интернет, ќе сними посебни видеа на Јутјуб од зад сцена со натпреварувачите […]

„Химслеј центарот” за конзервација во Англија нуди прилика лутината кон поранешното момче или девојка да ја излечите со тавтабита.  За 1,5 фунти може една тавтабита да ја наречете по името на бившата љубов и да се орасположите за Денот на вљубените. Во центарот одлучиле дека тавтабитата не може да се посвои, затоа на луѓето со […]

-Децава од „Медена земја“  за се што направија за нашата земја,сепак, ќе добијат 50-60 илјади евра од Владата и град Скопје. Ова е чудо над чудата и треба да се поздрави. За ,,Пред дождот“ ние не добивме ниту кесичка со смоки. Ова на свејот Фејсбук профил го објави Златко Оригански, член на групата „Анастасија“, која […]

Познатиот тренер Ѓоко Хаџиевски е горд татко на три ќерки, од кои најмалата Катја денеска стана полнолетна. Уште кога пред 18 години неговата сопруга беше бремена сите очекуваа дека третото дете на Хаџиевски е планирано за син, но место тоа, како што тогаш велеше, доби уште една принцеза. -Кога пред 18 години очекував третото дете […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background