0 0

Не сака внуците да го викаат дедо- откри Кристијан за татко му Аки Рахимовски од „Парни ваљак“

Синот на  Аки Рахимовски, музичарот Кристијан Рахимовски, открил зошто со години не е во добри односи со татко му. -Никогаш не му судев на татко ми. Имавме недоразбирања за некои работи ама бевме многу искрени, да не се лажеме . Татко ми има 65 години и најважно е да е среќен.  Антонија сеуште не сум […]

0 0

Лејди Гага објави нов спот снимен со iPhone 11 Pro

Пред неколку недели нелегално беше објавена една од демо-верзиите на песната, а сега пејачката одлучи да ја реализира токму неа, заедно со новиот видеоспот, кој во целост е снимен со iPhone 11 Pro. Новиот сингл на Лејди Гага е достапен на Apple Music и претставува најава за следниот албум на поп-ѕвездата кој најверојатно ќе биде […]

0 0

Словенец ќе ја претставува Германија на Евросонг

Бенјамин Долиќ или Бен, кој потекнува од Словенија ќе биде годинашниот претставник на Германија на Изборот за песна на Евровизија. Тој ќе настапи со песната  “Собер”, која ја напиша  Борислав Миланов. Во биографијата на Бен на официјалниот евровизиски сајт пишува дека е роден во 1997 година во Љубљана, Словенија. Имал само 12 години кога се […]

0 1

Отец Пимен стана текстописец и продуцент на рок балада

Познатиот отец Пимен направи песна за ресенскиот бенд „Плет“, што по ресенски значи ограда. Песната се вика „Чат пат“ и е најава за албум, кој овој бенд го подготвува.                                                     […]

0 0

Српската пејачка откри: Има колешки кои дедовци милионери ги влечат по јахти и се продаваат за пари

Српската пејачка Катерина Грујиќ  без влакна на јазикот ги прокоментирала пејачките кои влегуваат во врска со женети мажи, но и за непристојните предлози кои нејзините колешки секојдневно ги добиваат. – Со музика се занимавам од љубов, одсекогаш била моја голема желба а не заради материјално задоволство. Никогаш немав потреба да бидам играчка на некој дедо […]

0 0

Мери Попова од МРТВ: Нема најава од ЕБУ за одложување на Евросонг

Ќе се одржи ли Изборот за песна на Евровизија или не? Ова прашање деновиве си го поставуваат фановите на оваа најголема музичка манифестација во Европа, по ширењето на корона вирусот, поради која се откажани многу други спортски и културни манифестации. Медиумите досега само претпоставуваат, но засега нема никаков одговор од надлежните. -Не знам што ќе […]

0 0

Децата на Вилијам и Кејт Мидлтон не одат на училиште, стравот од корона вирусот не го одмина и кралското семејство

Приватното училиште во кое одат Шринцот Џорџ и принцезата Шарлот ги испрати учениците дома, поради сомневање за корона вирусот.  Дејли Меил пишува дека се чекаат наоди за четири ученика . “Како и сите училишта,  потенцијалното ширење на корона вирусот го сваќаме сериозно. Ги седиме владините совети за превентивно делување. Во моментов имаме многу малку ученици […]

Банер за Радио

ВО ЕТЕР

Претпладне со Емилија

Претпладне со Емилија

10:00 14:00


Одбери ден


Утро со Марко Марк

07:00Понеделник

Претпладне со Емилија

10:00Понеделник

Попладне со Ангела

14:00Понеделник

Вечер со Симона

18:00Понеделник

Магија во етерот

21:00Понеделник

Утро со Марко Марк

07:00Четврток

Попладне со Ангела

14:00Четврток

Вечер со Симона

18:00Четврток

Магија во етерот

21:00Четврток


Во етер
Наслов
Изведувач

Background