владо бучковски

Моето мислење го кажав уште дента кога го видов првичниот предлог од Франција, мислев и тогаш дека тоа е добра основа за да се најде компромис со Бугарија. Во меѓувреме и бугарскиот Парламент создаде предуслови за кревање на ветото, изјави поранешниот премиер и 14 месеци олеснувач во преговорите со Бугарија, Владо Бучковски при денешното гостување […]

Оваа раководство на СДСМ на чело со Зоран Заев и она што се случуваше во изминатите три години, покажа храброст и одлучност и затоа ја има мојата поддршка, изјави во интервјуто во емисијата „Стадион“ на Канал 77, професорот Владо Бучковски, поранешен македонски премиер.   Според него, Зоран Заев имаше храброст да затвори многу нерешени прашања. […]

– Како што се одалечија во изборната кампања поради одредени несреќни изјави и праќање во опозиција, така резултатите од изборите ќе ги зближат Ахмети и Заев. Очекувам СДСМ и ДУИ да формирата влада, Ахмети да биде реален и да се откаже од Насер Зибери  за мандатар. СДСМ да оди во коалиција со Алијанса, а ДУИ […]

 


Во етер
Наслов
Изведувач

Background