дубиоза колектив

Познатиот босански бенд Дубиоза Колектив вчеравечер во живо одржаа „мини концерт“ на фејсбук и јутуб. Енергични како и секогаш во нивен стил настапија од карантински услови од 6 различни градови со дел од нивните познати хитови и најавија додека траат мерките за изолација секој понеделник ќе се емитува нивното „Quarantine Show“.

Воедно Дубиоза Колектив го најавија и излегувањето на новиот албум 9-ти по ред насловен како #FakeNews кој треба да излезе на 28-ми јануари 2020 година.


Во етер
Наслов
Изведувач

Background