канал77

Страна: 11

За нашата плејлиста секогаш да биде по твој вкус, ни треба твоето мислење да ни кажеш што ти се допаѓа Направи ја со нас најновата плејлиста за во етер и слушај баш она што го сакаш, додека си на работа, во твојот автомобил, готвиш, одмараш или играш баш по твое. Музичкото истражување е завршено

Интересот за вакцинирање против Ковид-19 е низок и покрај трендот на благ пораст на трендот на нови случаи на заболени. Потврда за ова стигна од министерот за здравство, Беким Сали, кој во емисијата Стадион на Канал 77 соопшти дека четири месеци истекуваат роковите на набавените вакцини. -Вакцините со кои располагаме рокот им истекува до крај […]

Хемофилтрацијата не се прави само на пациенти заболени од коронавирус, туку за различни проблеми и не е скапа метода. Скапа е во однос на потрошните материјали и средствата кои се употребуваат, но е животоспасувачка за многу пациенти. Ова го истакна кардиохирургот Д-р Жан Митрев во гостувањето во емисијата „Стадион“ на Канал 77. Зборувајќи за актуелната […]

„Моја обврска е да се грижам за етичкиот кодекс на избраните и именувани функционери од Владата, изјави вицепремиерката задолжена за политики за добро владеење, во емисијата Стадион, на прашањето дали тоа што го направи претседателот на парламентот Талат Џафери, снименото однесување со собраниската администрација е во ред. Доколку Џафери беше дел од извршната власт, Грковска […]

Според првата антикорупционерака Билјана Ивановска во државата досега никој не е казнет за злоупотреба на службени возила за приватни цели иако има милион примери, особено за време на изборните процеси. „ Ние изготвивме регистер за службени возила, ги има околу 2000 и секој може да пријави според тој регистар дека одредено службено возило се користи […]

Вицепремиерката задолжена за политики за добро Владеење , Славица Грковска во денешното гостување во емисијата ,Стадион на Канал 77, вели дека се работи на Законот за потекло на имотот иако во јавноста постои впечаток дека работите тапкаат во место и дека и по две години од најавата за негово изготвување нема никакви информации , барем […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background