Русковска

Не само кај судиите и обвинителите, „ проветрување“ треба да има и во администрацијата во судството и ибвинителството, смета, обвинителката за организиран криминал и корупција, Вилма Русковска Во денешното гостување во емисијата Стадион на Канал 77,  таа потенцираше дека се залага за прочистување на судството, но во целата таа постапка битно е  да се откријат  […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background