Христијан Мицковски

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, вели дека последните барања од бугарскиот премиер Петков се неприфатливи. Според него оваа позиција на Петков е потврда и од онаа на поранешниот министер во владата на Борисов, Красимир Каракачанов. Мицковски во гостување во „Стадион“ на Канал 77, истакна дека со Петков се има сретнато само еднаш, но не […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background