0 0

Пејачката Емина Јаховиќ прва ставила прстен на желудникот- 15.000 евра за витка линија

Босанската пејачка  Емина Јаховиќ  е една од првите јавни личности кои вградиле прстен околу желудникот. Тоа го направила пред една деценија, бидејки била склона кон дебелеење, пишува српскиот портал  Курир.  Таа оваа интервенција ја криеше 10 години а во тоа време на Балканот  и не беше толку популарно вградувањето  прстен, со што за кусо време […]

0 0

Пејачката Ивона ослабе 32 килограми: Дебелината е психички проблем, се уморив од емотивно прејадување

Пејачката Ивона Јовановиќ од Куманово јавно се бори со своите килограми и цврсто ги носи озборувањата за нејзината дебелина. Но, како што вели, има момент кога и физички и психички си подготвен за трансформација, момент кога сакаш да престанеш да се уништуваш  и да почнеш нова етапа од животот.  Почнала со нов режим на исхрана […]

0 0

Принцезите нема да играат само во приказни, туку и на свадби

Агенцијата за свадби „Disney Weddings“ и бутикот „ Allure Bridals“ креирале колекција невестински фустани  и ја нарекле „Дизни принцес“, која содржи  16 модели инспирирани од хероините од омилените цртани филмови како што се Пепелашка, Ариел, Бел, Аурора, Покахонтас, Јасмин, Златокоса, Тиана и Снежана. Овие фустани, кои се направени од шифон, органза, тул, чипка и каменчиња, […]

0 0

Седум бивши победници ќе бидат дел од Евросонг 2020

Изборот за песна на Евровизија се ближи и земјите учеснички веќе ги бираат своите претставници и песните со кои треба да настапат. Домаќин оваа година е Ротердам, Холандија а на сцената, покрај многу нови имиња,  ќе продефилираат  дурии седум поранешни победници. Џиљола Чинквети која со песната „Non ho l’età“ ја однесе победата за Италија во […]

0 0

Не ја фрлајте водата од варените тестенини, дајте ја на цвеќето

Водата од тестенините е полна со  витамини и минерали кои на растенијата им помагаат да останат здрави и го поттикнува нивниот раст и развој, пренесува „Дејли Мејл“. -Следиот пат кпга ке варите тестенини не ја фрлајте водата. Прво нека се излади а потоа со неа полевајте го цвекето, рекол Даниел Нирнберг, председателка на групата  „Фу […]

0 0

Мадона ги згрози следбениците, пие урина за здравје

Светската ѕвезда Мадона не престанува да ја шокира јавноста. Тоа го прави и од стартот на нејзината кариера, но овој пат ја откри бизарноста со која го чува своето здравје и убавина. Таа објави снимки на социјалните мрежи  како се капе во када полна со студена вода и мраз, која, како што вели, би трепало […]

0 0

Роналдо на Георгина и дава еден милион евра годишно за џепарлак

Кристијано Роналдо и Георгина Родригез  заедно се неколку години и се грижат за четири деца, три од сурогат мајка и заедничка керкичка.  Италијанските медиуми  открија  колкав износ  Георгина месечно добива за  да живее на висока нога. Роналдо во Јувентус заработува 33 милиони евра годишно, а таа од него годишно добива малку повеќе од еден милион […]

Банер за Радио

ВО ЕТЕР

Претпладне со Емилија

Претпладне со Емилија

10:00 14:00


Одбери ден


Утро со Марко Марк

07:00Понеделник

Претпладне со Емилија

10:00Понеделник

Попладне со Ангела

14:00Понеделник

Вечер со Симона

18:00Понеделник

Магија во етерот

21:00Понеделник

Утро со Марко Марк

07:00Четврток

Попладне со Ангела

14:00Четврток

Вечер со Симона

18:00Четврток

Магија во етерот

21:00Четврток


Во етер
Наслов
Изведувач

Background