Ден: February 17, 2020

Васил Гарванлиев, кој годинава ќе не претставува на Изборот за песна на Евровизија во Ротердам, Холандија, веќе ја одбра песната, која се вика „Ти“.  Повеќе детали околу песната не се откриваат, освен дека тоа е авторска песна на млада екипа на наши девојчиња од дијаспората.  Односно  музиката е на Невена Нешковска,  а текстот покрај Невена […]

Последнoто продолжение на филмот „Џејмс Бонд“ со Даниел Крејг, „Нема време за умирање“ требаше да стане најисплатливиот филм за тајниот агент. Но, ова продолжение, кое требаше на почетокот на април  да се емитува  во кината ширум светот, е откажано  во Азија поради закана од корона вирусот. Кинеските власти во моментов имаат затворено над 70.000 кино […]
Во етер
Наслов
Изведувач

Background