Ден: February 13, 2020

Македонските фудбалски клубови и фановите се уште чекаат на четирите ветени стадиони во Прилеп, Битола, Штип и Тетово, од ФФМ и општините. Градските стадиони требаше да се реконструираат според УЕФА стандарди, каде ќе се играат меѓународни натпревари од рангот на А националната селекција. Договорите вредни околу еден милион евра, беа склучени пред повеќе од пет […]

Денот пред 14. Фебруари, кого цел свет веќе го знае како Денот на вљубените, во Америка, во Западна Европа, особено во Англија  го одбележуваат како неофицијален ден на љубовниците. Британскиот весник „Сан“  пишува дека Денот на љубовниците е избран како ден за славење на партнерите кои од различни причини ја кријат својата љубов. – Денес […]

  Холандската шминкерка и блогерка за убавина Ники де Јагер, односо Јутјуб ѕвездата позната под уметничкото име Ники Туторијалс,ќе биде една од водителките на изборот за песна на Евровизија, која во мај ке се одржи во Ротердам. Таа ќе известува за Евровизија преку интернет, ќе сними посебни видеа на Јутјуб од зад сцена со натпреварувачите […]

„Химслеј центарот” за конзервација во Англија нуди прилика лутината кон поранешното момче или девојка да ја излечите со тавтабита.  За 1,5 фунти може една тавтабита да ја наречете по името на бившата љубов и да се орасположите за Денот на вљубените. Во центарот одлучиле дека тавтабитата не може да се посвои, затоа на луѓето со […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background