Ден: February 20, 2020

Без никакви забелешки и со консензус политичките партии преку законски измени се договорија државата да им ги плаќа медиумските кампањи. Процесот започна и по веќе одржани Претседателски избори, државата на партиите, т.е медиумите им подели 3,75 милиони евра. Медиумите поделија и колач од 900.000 евра, пари  за реферндумската капања. За претседателската кампања  регионалните  и локалните […]

Агенцијата за свадби „Disney Weddings“ и бутикот „ Allure Bridals“ креирале колекција невестински фустани  и ја нарекле „Дизни принцес“, која содржи  16 модели инспирирани од хероините од омилените цртани филмови како што се Пепелашка, Ариел, Бел, Аурора, Покахонтас, Јасмин, Златокоса, Тиана и Снежана. Овие фустани, кои се направени од шифон, органза, тул, чипка и каменчиња, […]

Изборот за песна на Евровизија се ближи и земјите учеснички веќе ги бираат своите претставници и песните со кои треба да настапат. Домаќин оваа година е Ротердам, Холандија а на сцената, покрај многу нови имиња,  ќе продефилираат  дурии седум поранешни победници. Џиљола Чинквети која со песната „Non ho l’età“ ја однесе победата за Италија во […]

Водата од тестенините е полна со  витамини и минерали кои на растенијата им помагаат да останат здрави и го поттикнува нивниот раст и развој, пренесува „Дејли Мејл“. -Следиот пат кпга ке варите тестенини не ја фрлајте водата. Прво нека се излади а потоа со неа полевајте го цвекето, рекол Даниел Нирнберг, председателка на групата  „Фу […]

Светската ѕвезда Мадона не престанува да ја шокира јавноста. Тоа го прави и од стартот на нејзината кариера, но овој пат ја откри бизарноста со која го чува своето здравје и убавина. Таа објави снимки на социјалните мрежи  како се капе во када полна со студена вода и мраз, која, како што вели, би трепало […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background