Ден: February 24, 2020

Утрово во Белград почина македонскиот пејач Ѓорѓи Желчевски, кој љубителите на фолк музиката го знаеја како дел од дуетот со неговата сопруга Кевсер Селимова. Српските медиуми, кои ја објавија веста пишуваат дека тој е многу талентиран човек и во естрадниот свет можеби и единствен кој има четири дипломи- музичко  школо, средно  медицинско школо, потоа  вишо […]

Филмската легенда Кирк Даглас, кој почина во 104. Година, поголемиот дел од богатството, поточно 61 милион долари, ги даде на хуманитарните организации. Тој сакал 50 милиони долари да бидат донирани на разни организации преку неговата фондација „Даглас“, меѓу кои се детски болници, театри и храмови, пишува „Фокс бизнис“. Богатството на Мајкл Даглас се проценува на […]

Обвинителката Вилма Русковска го окупира медиумското влијание не само преку случаите кои ги работи, туку и по нејзиниот изглед.  На безмалку секое појавување во медиумите таа носи капче, шешир или баретка.  Ни откри кој и помага при изборот на овој моден додаток, односно кој се грижи за нејзиниот изглед.  Обвинителката го купила пред 7-8 години […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background