благоја грујовски

Популарниот пејач Благоја Грујовски по страшната блиска средба со коронавирусот се враќа во здравствена форма, но за пејачките настапи и концерти ќе мора да почека уште некој месец. Музика во живо нема. Музичарите имаат тотална забрана, немаат пензиско здравствено осигурување – Ние сме целосно забранети и затворени, а бројката на заразени и на починати е […]

Во денешното издание на емисијата „Стадион“ на радио Канал 77 гостин беше и популарниот фолк пејач Благоја Грујовски, кој рече: -Ние како здружение сме далеку од позицијата да бараме нешто, немаме правни орудија. Имавме многу јавувања од наши колеги, кои се засегнати, но за жал нашите можности се лимитирани и само можевме нивниот глас да […]


Во етер
Наслов
Изведувач

Background